Azerbaycan Diplomatik Akademi E-Kampüs Sistemi, öğrenci, öğretim görevlisi ve personelin tek bir akıllı kimlik kartı ile üniversite bünyesindeki tüm alanlardan faydalanabilmesi adına Geçiş Kontrol Sistemleri için donanım ve yazımlarında yüksek güvenlikli teknolojimizle ile Barkodes çözümleri tercih edilmiştir.

Azerbaijan Diplomatic Academy’de  E-Kampüs Sistemi, öğrenci, öğretim görevlisi ve personelin tek bir akıllı kimlik kartı ile üniversite bünyesindeki tüm alanlardan faydalanabilmesini sağlamıştır. Bu proje kapsamında ADA’da, derslikler, üniversite girişleri, öğretim üyelerinin odaları, soyunma odası, kütüphane girişi gibi tüm geçiş kontrol noktalarında 900’ü aşkın akıllı kart okuyucu ve panel, onlarca turnike ve bariyer kullanılmaktadır.

Kullanıcılar, üniversite içerisindeki alanlara yalnızca kimlik kartlarıyla erişebilmekte, tüm bu hareketler sunucuda tutularak, gerektiğinde raporlanabilmektedir. ADA için özel olarak tasarlamış olduğumuz kontrol paneli, akıllı kart okuyucu ve akıllı röleden oluşan sistem soyunma odalarına kurulmuştur ve 1 okuyucu, 1 reader ile 32 adet dolap kilidi yönetilmiştir.

Kütüphane sistemi ile sağlanan entegrasyonda, herhangi bir kitabın izinsiz olarak kütüphane dışına çıkarılması engellenmiştir. Kitaplardaki barkod etiketler, turnike ile senkronize çalışmakta olup, ilgili kitabın kütüphane dışına izinsiz çıkarılması durumunda turnikeler geçişe izin vermemektedir.

ADA’da otopark sistemi için RFID Çözümü tercih edilmiştir. Kullanıcılar, RFID kartlarını kullanarak araçlarıyla üniversiteye ve otoparka giriş yapabilmektedir.